Aktualności

Rutger Hauer

Muzyka do "Młyna i krzyża" nagrodzona we Włoszech

Lech Majewski wygrał czwartą edycję Międzynarodowej Nagrody Sonora za ścieżkę dźwiękową do filmu "Młyn i krzyż". Reżyser odebrał nagrodę 11 grudnia w Cosenzy. Otrzymał również nagrodę Prezydenta Włoch.

Więcej na stronie PISF


Książka „Młyn i Krzyż” Michaela Francisa Gibsona

Uniwersytet Livany wydał książkę Michaela Francisa Gibsona „Młyn i Krzyż”, która jest detalną analizą obrazu Petera Bruegel’a „Droga na Kalvarię”. Do książki dołączone jest DVD z filmem Lecha Majewskiego „Młyn i Krzyż”. Książka jest dostępna na Amazon.com

http://www.the-university-of-levana-press.com/english-the-mill-and-the-cross/


"Młyn i krzyż" - pokaz w londyńskiej National Gallery

Od 16 marca w Londynie w ramach cyklu wystaw galerii The Wapping Project będzie można oglądać multimedialną ekspozycję Moving Walls, przygotowaną przez Lecha Majewskiego.

Galeria The Wapping Project istnieje od 2000 roku i prezentuje najnowsze dokonania artystów z całego świata w dziedzinach takich jak performance czy video art. Na prezentację Moving Walls złożą się m.in. prace video art Lecha Majewskiego pochodzące z trzech cyklów: DiVinities ( 2001-2005), Krew Poety (2005-2006) oraz Bruegel Suite (2007-2010). Warto wspomnieć, że na początku lutego Lech Majewski prezentował swoje prace w ramach festiwalu EPOS w Izraelu. Reżyser w Londynie pokaże także fragmenty swojego najnowszego filmu "Psie Pole". Wystawę w londyńskiej galerii będzie można oglądać do 13 maja.

17 marca w National Gallery odbędzie się premiera filmu "Młyn i krzyż" w Wielkiej Brytanii. Film nie ma jeszcze dystrybutora w Anglii, natomiast jego sprzedażą światową zajmuje się firma WIDE Management. Wydarzenie jest częścią 10. Festiwalu Filmów Polskich "Kinoteka". Impreza ta jest współfinansowana przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej. Warto wspomnieć, iż 28 grudnia 2011 "Młyn i krzyż" trafił na ekrany kin we Francji, gdzie dotychczas obejrzało go ponad 65 000 widzów.


Nominacja do nagrody "Orły" 2012

“Młyn i Krzyż” został nominowany do nagrody Orły 2012 w 4 kategoriach: najlepsza muzyka, zdjęcia, kostiumy oraz scenografia. Wyniki poznamy w poniedziałek 5 marca 2012.


Krytycy z San Francisco nagradzają "Młyn i krzyż"

11 grudnia 2011 Koło Krytyków Filmowych z San Francisco przyznało swoje doroczne nagrody filmowe. Wyróżnienie Specjalne przyznano filmowi "Młyn i krzyż" Lecha Majewskiego. Film ten był współfinansowany przez PISF.

Więcej informacji na stronie www.pisf.pl.


"Młyn i krzyż" najlepszy w Luksemburgu

Film "Młyn i krzyż" w reżyserii Lecha Majewskiego otrzymał Grand Prix na zakończonym 23 października 2011 Międzynarodowym Festiwalu CinEast w Luksemburgu. Film jest współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej informacji na stronie www.pisf.pl.


"Młyn i Krzyż” w Luwrze

2 lutego 2011 w paryskim Muzeum Luwr odbędzie się specjalny pokaz najnowszego filmu Lecha Majewskiego „Młyn i Krzyż". Obraz zostanie pokazany w ramach 4. edycji Międzynarodowych Dni Filmów o Sztuce.

Więcej informacji na stronie www.pisf.pl.


Rozmowa z Lechem Majewskim

Lech Majewski - reżyser m.in. takich filmów jak "Angelus" (2001) czy "Wojaczek" (1999) opowiada nam o swoim najnowszym przedsięwzięciu: realizacji filmu "Młyn i krzyż" na podstawie obrazu Petera Bruegela "Droga na Kalwarię".

Więcej informacji na stronie www.pisf.pl.


Lech Majewski za film ‘Młyn i Krzyż’ otrzymał Brązowe Grono oraz nagrodę Klubu Kultury Filmowej na 40. Lubuskim Lecie Filmów - Łagów 2011!

Więcej informacji na stronie festiwalu.


Wielki sukces na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!

11 czerwca 2011 roku odbyła się ceremonia wręczenia nagród 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jury przyznało Nagrodę specjalną, którą otrzymał „Młyn i Krzyż” Lecha Majewskiego. Film został również nagrodzony w trzech innych kategoriach – najlepszy dźwięk, kostiumy oraz scenografia.


Godziny seansów w Warszawie

Sprawdź


"Młyn i krzyż"

Mamy przyjemność poinformować, że niezwykły film, którego jesteśmy koproducentem, pt. "Młyn i krzyż" w reżyserii Lecha Majewskiego według obrazu Pietera Bruegla "Droga krzyżowa" wchodzi do kin w Polsce w dniu 18 marca 2011. W filmie występują m.in. Charlotte Rampling, Rutger Hauer, Michael York i Joanna Litwin. Film był prezentowany w sekcjach innowacyjnych na festiwalu Sundance i Rotterdam. Europejska premiera miała miejsce z muzeum Luwr w Paryżu.

Premiera i pokazy w Polsce: