Publikacje

Oficjalna strona

Oficjalna strona filmu "Młyn i krzyż", dostępna w języku angielskim.

» Odwiedź stronę

PISF: "Młyn i krzyż" w Luwrze

2 lutego w paryskim Muzeum Luwr odbędzie się specjalny pokaz najnowszego filmu Lecha Majewskiego „Młyn i Krzyż". Obraz zostanie pokazany w ramach 4. edycji Międzynarodowych Dni Filmów o Sztuce.

» Odwiedź stronę

PISF: "The Mill and the Cross" - New film by Lech Majewski

World-famous stars such as Michael York, Charlotte Rampling and Rutger Hauer were guests at a news conference devoted to the latest film by Lech Majewski entitled The Mill and the Cross (Młyn i krzyż).

» Odwiedź stronę

Filmweb: "Młyn i krzyż"

Najnowszy film Lecha Majewskiego dostarczy wrażeń wszystkim, którzy szukają niezapomnianych przeżyć w kinie. Ręką reżysera, na oczach widzów, ożywiony zostaje niezwykły obraz "Droga Krzyżowa" Bruegla.

» Odwiedź stronę

IMDb: "The Mill and the Cross"

» Odwiedź stronę

Stopklatka: "Młyn i Krzyż" w paryskim Luwrze

W Park City w USA, podczas Sundance Film Festival, miał swoją światową prapremierę najnowszy film Lecha Majewskiego - "Młyn i Krzyż ". Jedna z europejskich premier odbędzie się 2 lutego w paryskim Luwrze.

» Odwiedź stronę

Film.Onet: "Młyn i Krzyż"

Film "Młyn i Krzyż" jest próbą współczesnego odczytania słynnego obrazu Petera Bruegla "Droga na Kalwarię".

» Odwiedź stronę

TVN, Co za tydzień: Uroczysta premiera filmu "Młyn i Krzyż"

W najbliższym "Co za tydzień" 20 marca zobaczycie relację z uroczystej premiery filmu "Młyn i Krzyż" Lecha Majewskiego, z udziałem m.in. Charlotte Rampling i Rutgera Hauera.

» Odwiedź stronę

Wikipedia in English: "The Mill and the Cross"

The Mill and the Cross is a 2011 drama film directed by Lech Majewski and starring Rutger Hauer, Charlotte Rampling and Michael York. It is inspired by Pieter Bruegel the Elder's 1564 painting "The Way to Calvary".

» Odwiedź stronę

RP.pl: Młyn i krzyż – filmowa wizja obrazu Pietera Bruegla

Piszący o filmach często jako synonimu używają słowa „obraz", narażając się na krytykę językoznawczych purystów. W przypadku najnowszego dzieła Lecha Majewskiego jest to określenie jak najbardziej uprawnione

» Odwiedź stronę

TVP.INFO: Premiera „Młyna i krzyża”

„Młyn i krzyż” Lecha Majewskiego – filmowa „adaptacja” XVI-wiecznego obrazu Petera Bruegla ”Droga na Kalwarię” – to rewolucja w kinie i sztuce - zgodzili się Charlotte Rampling i Rutger Hauer.

» Odwiedź stronę

Polskie Radio: "Młyn i krzyż", czyli rewolucja w kinie!

W kinach długo oczekiwany film Lecha Majewskiego, który jest filmową "adaptacją" XVI-wiecznego obrazu Petera Bruegla "Droga na Kalwarię".

» Odwiedź stronę

Screen Daily: "The Mill and the Cross"

Pieter Bruegel the Elder’s 1564 painting of the crucifixion comes to the screen in Lech Majewski’s THE MILL & THE CROSS.

» Odwiedź stronę

Od lewej: Charlotte Rampling, Rutger Hauer i Michael York (fot. mat. dystrybutora)

Kurier Poranny: Lech Majewski namalował Młyn i krzyż. Sztuka serca i komputera.

Młyn i krzyż to niebywały wyraz miłości do malarstwa. I jedyny w swoim rodzaju film, który sfilmował, ożywił i zatrzymał w kadrze obraz wielkiego malarza Pietera Breugla. Absolutnie wyjątkowy.

» Odwiedź stronę

FDB.pl: "Młyn i krzyż"

Majewski przy użyciu zaawansowanych technik komputerowych przenosi nas do wnętrza obrazu Petera Bruegla „Droga na Kalwarię”.

» Odwiedź stronę

Empik: "Bruegel. Młyn i Krzyż" (książka)

Reżyser Lech Majewski, który drogę twórczą rozpoczynał od malarstwa i poezji, docenił głębię spojrzenia Gibsona na obraz Bruegla i zaproponował mu wspólne napisanie scenariusza.

» Odwiedź stronę

Bruegel ma zawsze widownię

Nowy film Lecha Majewskiego "Młyn i krzyż", pokazany m.in. w Luwrze i na festiwalu w Sundance, stał się światową sensacją. Przewidziany początkowo jako rodzaj komentarza do obrazu Pietera Bruegla "Droga Krzyżowa", został zakupiony do kin całego świata. Rozmowa z reżyserem Lechem Majewskim

» Odwiedź stronę

36. FPFF w Gdyni – dzień II: Lech Majewski

. W efekcie brałem tylko udział w spotkaniu „Jak to jest zrobione” o „Młynie i krzyżu”, z Lechem Majewskim i Pawłem Tyborą z Odeon Productions (studia odpowiedzialnego za CGI w filmie). Zobaczyliśmy krótką prezentację, przedstawiającą poszczególne „surowe” sceny, wraz z dokładanymi, warstwa po warstwie, efektami.

» Odwiedź stronę

Książka „Młyn i Krzyż” Michaela Francisa Gibsona

Uniwersytet Livany wydał książkę Michaela Francisa Gibsona „Młyn i Krzyż”, która jest detalną analizą obrazu Petera Bruegel’a „Droga na Kalvarię”. Do książki dołączone jest DVD z filmem Lecha Majewskiego „Młyn i Krzyż”.

» Odwiedź stronę