Arkana Studio PLEN

'Wytnij-Wklej

Wytnij-Wklej

Aktualności

Emisja "WYTNIJ-WKLEJ" w TVP1!

Emisja "WYTNIJ-WKLEJ" w TVP1!

2014-08-06

TVP1 wyemituje film "Wytnij-Wklej" w czwartek 14 sierpnia 2014 o godz. 23:35. Zapraszamy przed telewizory!

Więcej

Nagroda Silver Eye

2012-10-29

Z przyjemnością informujemy, że film Rafała Samusika "Wytnij-Wklej" zdobył nagrodę Silver Eye na 9. edycji East Silver Market, odbywającej się w czeskim mieście Jihlava. W uzasadnieniu werdyktu jury napisało: “While delivering the message of organ donation’s importance, the film avoids obvious narrative solutions of suspense and donor’s point of view – a film in the best documentary tradition.“

Festiwal Dwa Brzegi

2012-07-05

Z radością informujemy, że film WYTNIJ WKLEJ Rafała Samusika został zakwalifikowany do Niezależnego Konkursu Filmów Krótkometrażowych w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI w Kazimierzu Dolnym i Janowcu. Film będzie można obejrzeć w czasie festiwalu 28 lipca – 5 sierpnia tego roku.

Młody reżyser podjął się  bardzo trudnego tematu. Przeszczepy to sprawa skomplikowana, związana z bólem fizycznym i wyborami moralnymi, to codzienna praktyka medyczna, która ciągle budzi pytania. Oglądając dokument Rafała Samusika stajemy się świadkami zajadłej walki między życiem a śmiercią, pojedynku między słabością a siłą. Widzimy jak zwykły uporczywy wysiłek różnych ludzi składa się na niezwykłą moc – sens naszego życia w każdym jego aspekcie.