Arkana Studio PLEN

'Habit i zbroja

Habit i zbroja

Ruszyły zdjęcia do filmu "Habit i zbroja"

Ruszyły zdjęcia do filmu "Habit i zbroja"

2015-10-19

20 października 2015 roku ruszyły tzw. zdjęcia uciekające do filmu „Habit i zbroja”. Będzie to historyczny film dokumentalny w reżyserii Pawła Pitery („Na kłopoty… Bednarski”, „Tajemnice Watykanu”, ‘Świadectwo”), producentem wiodącym jest Dorota Roszkowska (Arkana Sp. z o. o.), koproducentem litewskim jest Kestutis Drazdauskas (Artbox). Za animacje, realizację dźwięku oraz efekty specjalne odpowiada studio postprodukcyjne FDR. Zdjęcia uciekające są realizowane w Muzeum Zamkowym w Malborku. Nowoczesną formę filmu zapewniają animacje oraz sceny inscenizowane.
 
Film opowiada historię zakonu krzyżackiego od momentu jego powstania w czasie wypraw krzyżowych do Ziemi Świętej, aż do momentu jego upadku i sekularyzacji w XVI wieku. Relacje między Polską a zakonem krzyżackim są pokazane jako strategiczna gra między siłami geopolitycznymi stoczona, aby uzyskać wolność. 
 
Filmu otrzymał dofinansowanie na produkcję z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Narodowego Instytutu Audiowizualnego oraz Litewskiego Centrum Filmowego.